HAKKIMIZDA

Pratik İşlem Ödeme Kuruluşu A.Ş.; 6493 sayılı kanun hükmünde BDDK tarafından denetlenen, Türkiye Cumhuriyeti kanun ve yönetmeliklerine uygun hizmet sağlayan yasal bir ödeme kuruluşudur. Pratik İşlem Ödeme Kuruluşu A.Ş; 20.02.2016 tarih ve 29630 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, 6741 Karar No’ lu evrak ile 18.02.2016 tarihide faaliyet iznini almıştır.

Pratik İşlem Ödeme Kuruluşu A.Ş.; banka anlaşmalı olarak sunduğu ödeme hizmetlerinin yanı sıra, sağlamakta olduğu online servisler ve hayatı kolaylaştıran yazılım çözümleri ile ülke ekonomisine katma değer sağlamaktadır. Şirketimiz ödeme hizmetlerinin yanı sıra grup şirketleri üzerinden İnternet, TV ve Elektrik Abonelik Hizmetleri, Kart Dolum Hizmetleri (Akıllı Su Sayaçları, İstanbulKart vb.), Cep Telefonu ve Aksesuar Satışı, Cep TL Yükleme gibi hizmetleri de sunmaktadır.
Türkiye’nin her ilinde bölge sorumluları bulunan firmamız, 5.000 bayi ve yaygın işletme ağı ile 8 yıldan fazladır faaliyet göstermekte olup, 27.03.2015 tarihinde Pratik İşlem Ödeme Kuruluşu A.Ş. unvanı ile kurumsal kimliğini yenileyerek, BDDK mevzuatına uygun temsilciler ile yoluna devam etmektedir.

Vizyonumuz :
Türkiye’nin her yerinde; güvenilir ve aynı kalitede hizmet sunan, müşteri memnuniyetini en büyük değer olarak kabul eden, sürekli olarak fark yaratan, bir ödeme kuruluşundan daha fazlasını vaat ederek, istikrarlı büyümeyi ilke edinmiş, evrensel değerlere saygılı bir şirket olmaktır.

Misyonumuz :
Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak, onlara en doğru, en uygun çözüm sunan; yaygın temsilcilik ağı ile ürün ve hizmet yelpazesini toplumun her kesimine en hızlı ve en etkin şekilde ulaştıran, evrensel değerlerinin bilincinde faaliyet gösteren, müşteri memnuniyetini her şeyden üstün tutmaktır.